04 Pro

Uspávání broučkou se školním strašidlem Rózou

a tak trochu Hallowen

V úterý dne 7.11. 2022 se naše školička proměnila v hrůzostrašný zámek.

Lavice obsadila různá strašidla, monstra a nechyběli ani duchové či kostlivci. Byl tu Halloween. Samotné vyučování probíhalo také ve strašidelném duchu. Tady jenom malá ochutnávka, doufám, že se nebudete moc bát:-).

V družině si malá strašidla vydlabala své dýně, které se potom rozmístily kolem školy, aby svými světýlky ochraňovaly všechny návštěvníky. 

A den ještě nekončí : navečer se sešly všechny děti- některé v halloweenském kostýmu, spolu se svými rodiči či prarodiči na školní zahradě, v ruce lampion nebo jiné světýlko, kde je přivítalo naše školní strašidlo Róza, která měla velké starosti se svým proměňovacím kouzlem. Aby pomohly Róze i přírodě uspat broučky zazpívaly broučkům mravenčí ukolébavku, aby se jim dobře spinkalo a uložily je do měkkých peřin ze spadaného listí. Odtud odcházely v osvětleném průvodu na dva okruhy, pro školku kratší a ten delší pro školáky a ty zdatnější jedince . Po cestě plnily zajímavé úkoly, které pomohly Rózu vysvobodit a dát zase její čáry do pořádku. Za úspěšné řešení je potom na konci čekala sladká odměna.

Školní zahrada se mezitím proměnila v překrásnou kouzelnou zahradu osvětlenou spoustou lucerniček, lampionů a čajových svíček. Na strašidýlka čekal horký čaj a spousta dobrot, které také přinesli i jejich rodiče, za což jim patří velký dík.