20 Bře

Projektový den Animals with Val

V rámci zapojení naší školy do MAP II, proběhl v naší škole v úterý 5.3.2019 projektový den s názvem Animals with Val.

Valerie Lynn je sdílená rodilá mluvčí, která úzce spolupracuje s naší pracovní skupinou – cizích jazyků.

První tři hodiny byly věnovány 3., 4., a 5. ročníku a Val se spolu s dětmi zaměřila na výuku angličtiny pomocí her, písniček a hlavně konverzace. V úvodu se představila a seznámila děti se svým domovem, svými zálibami a koníčky. Na oplátku ji děti pověděly něco o sobě, svých oblíbených činnostech a svém bydlišti. Hned nato se společně vrhli na ,,výuku“ angličtiny, na téma Animals. Děti si spolu s Val povídaly o domácích mazlíčcích – pro tuto aktivitu si donesly fotky a obrázky svých chlupatých miláčků. Nezapomněly ani na zvířátka na statku a na exotická zvířata. To vše v rytmu hudby a tance. Promrskaly slovíčka, zopakovaly spelling s gramatikou, základní fráze a ještě se stihly dozvědět spoustu nových informací. Po prvních rozpacích tréma z dětí opadla a krásně si společně popovídaly.

Poslední hodinu se Val věnovala i našim nejmenším. 1. a 2. třída se rozhodně nehodlala zahanbit. Po vzájemném seznámení si děti povídaly o tom, co mají rádi a co se jim líbí, představily svoje domácí mazlíčky, které donesly na ukázku buď na fotce, či na obrázku. Potom si se zvířátky společně hrály, zpívaly a tancovaly.

Tento projektový den se všem velmi líbil a spolu s Val i s dětmi jsme si slíbili, že se rozhodně nevidíme naposledy. Fotografie z projektového dne najdete ZDE.