14 Úno

Projekt – Zdravé zuby

V pátek, dne 8.2.2019 proběhl na naší škole projektový den s názvem ZDRAVÉ ZUBY, který byl zaměřen na problematiku dentální hygieny.

První dvě hodiny jsme se věnovali zoubkům z teoretického hlediska, povídali jsme si o jejich stavbě, říkali jsme si jejich jména, funkce a o dočasném a trvalém chrupu. Poté děti ve skupinách vytvářely dílka z přinesených obrázků potravin a pomocí roztíratelných pastelů a fixů vytvářely koláže týkajících se daného tématu.

Další dvě hodiny byly věnovány praktické části, kterou vedla paní, která se věnuje  dentální hygieně a která byla naším hostem v tomto projektu. Zde se děti seznamovaly se správnou péčí o svůj chrup, vyzkoušely si správnou techniku čištění zoubků, seznámily se s různými dentálními pomůckami a zdokonalily si představu v prevenci proti zubnímu kazu.

Protože si na tento den děti přinesly svoje zubní kartáčky, mohly si všechny nabyté znalosti vyzkoušet hned na sobě. Kromě hladších zubů jsme si všichni odnesli i spoustu nových poznatků.

Fotografie z projektového dne najdete ZDE.