14 Říj

Jablíčkobraní

Rok se s rokem sešel a naší malou školičku zaplnila vůně jablek.

Vláda podzimu už pomalu začala a na školní zahradě začaly jabloně vydávat své sladké plody. Však se také mohou děti o velké přestávce, či při venkovní výuce zakousnout do této šťavnaté pochoutky. Společně se učí, jak s úrodou zacházet a připravovat na další zpracování. Ty, co nesní, sušíme ve školní sušičce na vánoční tvoření a další aktivity.

4.10. 2022 se z obyčejného úterka stal úterek projektový, celý věnovaný tomuto zdravému ovoci. Děti se rozdělily do tří skupinek a průběžně si vyzkoušely práci s drtičem a lisem na ovoce, které tu máme v rámci projektu ekologické zahrady, a roli cukráře při pečení štrůdlu. Odměnou jim byl lahodný mošt a mňamozní šrůdlík. K tomu jsme stihli vytvořit i krásné jablíčkové obrázky.

Všichni jsme si tento podzimem provoněný den moc užili a už se těšíme opět za rok:-).