20 Kvě

Etická dílna

Dne 7.5.2019 u nás ve škole proběhl program z nabídky Etických dílen. Pro děti byl připraven projekt z názvem:  Jak překonat starosti ve škole? – pod vedením paní Pohankové.

Děti si měly na základě povídání, her, pohybových aktivit a jiných činností, zkusit uvědomit proč chodit do školy a proč se vůbec vzdělávat. Zároveň si vyzkoušely ,,vytvořit vlastní ostrov“, kde se děti vůbec neučí a kde lidé nedosahují žádného vzdělání. Spolu pak hledaly pozitiva a negativa takového zřízení.

V druhé části jsme se pak spolu s dětmi zaměřily na šikanu a jak ji rozpoznat od škádlení. Řešily se otázky, jak porozumět odlišnostem spolužáků a chápat je jako přínosné, jak si uvědomit smysl a potřebu respektování pravidel pro soužití ve třídě a ve škole a že na dobré atmosféře ve třídě se musí aktivně podílet každý z nás.

Program naplnil účel, děti si ujasnily, že chodit do školy je výsada a také, co je škádlení, šikana a jak se bránit.