25 Říj

Tvoření z listí

V úterý 19.10.2021 jsme se vydali do zámeckého parku na Skaličce. Děkujeme paní Jankovské, která nám umožnila přístup do zahrady, kde si děti mohly nasbírat kaštánky a listí. Protože foukal vítr, kaštánků i listí zde bylo plno a děti měly radost, že si všichni mohly něco nasbírat, buď do svojí taštičky nebo do společného pytle. Hodně listí , hlavně z javoru jsme potřebovali na výrobu výrobku na čtvrteční akci – Tvoření z listí.

Ve školce jsme pak nasbírané listy navlékali na drát a tvořili jsme. S dětmi jsme vymysleli domeček pro skřítka.

Ve čtvrtek 21.10. jsme si udělali autobusem výlet do města, šli jsme na náměstí, kde jsem domeček se skřítkem umístili v parku u zámku. Společně s námi přišla i zástupkyně školky z Kosova se svými výrobky, ale jinak nikdo. Asi ostatní školky odradilo počasí, které nám sice moc nepřálo, vznikly nějaké drobné organizační potíže ze strany organizátorů, ale nakonec se akce vydařila. Děti měly radost z výrobku, který zdobil cestu k zámku i z výletu do města a možná se s rodiči půjdou podívat na ostatní výrobky, které tam možná přibyly.