15 Bře

Interaktivní pracovní listy pro děti

(čti nejprve až do konce)

Milé děti (především předškoláčci, ale nejen),

tento týden vám budeme mimo jiné přikládat různé interaktivní úkoly, které můžete plnit přímo tady u počítače, a věříme, že vás budou bavit.

PONDĚLÍ:

Úkol 1 naleznete v odkaze zde: https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Zapis_je_tu/Zapis_je_tu.mc&pageord=24

POSTUP: Nápověda u malého reproduktorku, který se na většině pracovních listů nachází, říká, že máte povědět, které věci potřebují děti ve škole, spojit tyto věci čárou s aktovkou a aktovku vymalovat podle své chuti.

Nejprve si tedy řekněte s maminkou, tatínkem či babičkou, které věci do aktovky patří, které ne a proč tomu tak je, k čemu se jednotlivé věci používají. Vlevo nahoře si „vezměte“ pastelku nebo fixku (klikněte na ni) a můžete zkusit čarou spojovat tak, jak to vidíte na obrázku zde.

Vaše pastelka má černou barvu. Zelenou nebo jinou z ní uděláte, pokud kliknete na paletu barev níže.

Až objevíte všechny věci potřebné pro děti do školy, můžete aktovku vybarvit. K tomu potřebujete kyblíček s kapkou. Klikněte na kyblíček, pak na paletku pro nějakou hezkou barvu a nakonec kyblíčkem klikněte někam na aktovku, vybarvěte ji. Takto.

Uvidíte, že se při práci rychle zdokonalíte a bude se vám se zadáními hezky pracovat. A že máme pravdu si můžete raz dva ověřit na dalších úkolech.

Úkol 2 – Hraj s myškou pexeso… https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Zapis_je_tu/Zapis_je_tu.mc&pageord=155

A budeš li mít ještě chuť, směle se pusť do úkolu číslo 3, k jehož splnění budeš opět potřebovat „pastelku nebo fix, kyblíček a paletu“. Reproduktorek vždy dobře poradí. https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Zapis_je_tu/Zapis_je_tu.mc&pageord=3

Při práci s úkoly popros maminku, aby tě vyfotila a fotečky nám zaslala na školkový e mail msskalicka@seznam.cz.

Krásný den přejeme.