16 Zář

Celodenní projekt Hasiči 13. 9. 2019

V pátek 13. 9. 2019 jsme se s dětmi v rámci celodenního projektu Hasiči vypravili na Den otevřených dveří HZS Zábřeh.

Chvíli po tom, co nás pan hasič přivítal a upozornil na možnost výjezdu, jsme se opravdu stali svědky výjezdu HZS Zábřeh. Děti i paní učitelky s obdivem pozorovali rychlé jednání hasičů našeho města a rázem měly všechny děti jasno o svém budoucím povolání.

Poté se nás ujal pan Jan Šváb, který nás velmi ochotně seznámil s veškerou hasičskou technikou a vybavením našeho HZS. Děti si mohly vyzkoušet např. dýchací masky, ochranné helmy, sezení v hasičském autě či záchranném člunu aj.

Pan hasič nám dokonce ukázal i zázemí HZS jako např. kuchyni nebo posilovnu, ve které si děti mohly zacvičit.

V MŠ pak děti poslouchaly pohádku o tom, jak drak Hasík přišel ke svému jménu. Následně jsme si společně připomněli, jak postupovat v případě požáru či autonehody, jak bezpečně zacházet s ohněm a jaká telefonní čísla v případě nouze volat. Pracovali jsme s hasičským pexesem, dělali pracovní listy a vybarvovali obrázek draka Hasíka.

Dětem se celý projekt velmi líbil, pracovaly spontánně a zúčastnily se ho s radostí,o čemž svědčí i fotografie, které naleznete ZDE.