13 Úno

Projekt – Ledové království

Ve středu 31.1. se ve škole uskutečnil Projekt Ledové království. Žáci plnili úkoly na 4. stanovištích

1. stanoviště

Žáci se změnili na polární expedici, která se vypravila do Ledového království za novými objevy. Jejím úkolem bylo nalézt a zdokumentovat tvora dávno již vyhynulého -Dinosaura. Ten se ukrýval ve zmrzlém vejci a badatelé ho museli co nejšetrněji a v co nejkratším čase dostat z ledového zajetí. Poté ho museli překreslit a popsat. Nebylo to však tak jednoduché. Popis musel být, z důvodu utajení, psán cizí řečí. Anglicky. Pouze doprovodné materiály a případné studie mohly být psány češtinou. Nutno říci, že se každá expedice zhostila svého úkolu se ctí a s plným nasazením. Výsledné zdokumentované objevy bylo možno nalézt na nástěnkách v I. třídě a malý dinosauři se stali součástí naší družiny.

1. stanoviště

Děti na dalším stanovišti měly za úkol správně přiřadit karty z obrázky zvířat, které se vyskytují v zimě v lese a k nim přiřadit stopy zvířat ve sněhu.Většinou to děti zvládly bez větších problémů. V druhé části si děti tyto karty vyrobily také ( vystřihly a podlepily předlohy na tvrdý papír). A byly připraveny pro hru pexesa, kdy se nepřiřazovaly 2 stejné obrázky, ale zvíře a stopa.

1. stanoviště

Žáci určovali zimní sporty – skládání puzzle, pantomima, křížovky.

1. stanoviště

Žáci hledali vzkazy na sněhových vločkách, které byly popadané v prostorách školy. Měli najít 13 vzkazů, opsat je a namalovat. Vzkazy se týkaly zimy a zimního období.

Skládání puzzle – namalovat vzkazy, které tam byly napsány.

Na závěr celého projektu bylo vyhodnocení.