25 Říj

Vzkaz v láhvi

V pátek 21.10. 2022 proběhl na naší školičce v rámci naší celoroční hry Recyklohraní projektový den s názvem Vzkaz v láhvi.
V prvním úkolu školního roku jsme vyzvali školáky, aby se proměnili v Robinsonky a Robinsony a vytvořili vzkaz v láhvi. A protože žijeme teď a tady, bude to poselství do plastové láhve.
Vzkaz by měl přinášet zprávu o tom, jak s ohledem na životní prostředí máme správně zacházet s plastovými obaly, jak a proč je třídit a jak je to s jejich recyklací.
Děti se seznámily s tím, jaké jsou výhody PET lahví a proč je důležité je třídit a recyklovat. Mladší děti na toto téma společně s paní učitelkou vytvořily příběh ve formě leporela, starší komiksu. Připomněly si, proč je správné plastové láhve sešlápnout, než je vložíme do kontejneru. Což si také vyzkoušely na vlastní nohy při pokusu se sešlapáváním lahví.
Možná se ptáte, proč Robinson. Je to jednoduché – nechceme, aby se naše země stala opuštěným ostrovem plným nepotřebných odpadků. To by byla velká škoda. V případě plastových odpadů, ale nejen jich, je umíme velmi dobře zpracovat a materiál znovu použít. A právě v osvětě mohou děti hodně pomoci.