25 Lis

Projekt Recyklohraní

Ve středu 23.11. 2018 proběhl na naší škole PROJEKT RECYKLOHRANÍ s názvem – Pojďte udělat skvělou reklamu na třídění baterek a elektra!

V první části projektu jsme s dětmi diskutovali na téma elektrospotřebiče a jejich použití v domácnosti. Zamýšleli jsme se nad dalšími možnostmi jejich následného využití, řešili jsme i problematiku ,,přetechnizovaného“ světa a pokoušeli se najít vhodné náhrady elektrospotřebičů za mechanické alternativy. Povídali jsme si také, jak nejlépe se o své ,,miláčky“ starat. Poté žáci zpracovávali pracovní listy na toto téma.

Druhá část byla zaměřena na třídění baterek a elektra a na ochranu životního prostředí pomocí recyklace. Děti se opět setkaly s rodinnou Šetrných, která nás doprovází v rámci projektu Recyklohraní a s pomocí tvořivých pracovních listů s nápaditými úkoly si zopakovaly základy problematiky recyklace elektra a baterií. Vytvořily si panáčka ,, Bateráčka “, který všem připomíná, jak se použité baterie třídí.

V další části se děti proměnily v reklamní agenty a pokusily se, někteří samostatně, jiní v týmech, vytvořit nejlepší reklamu na problematiku třídění baterek a elektra.

Nutno říct, že všichni žáci se zhostili jak úkolů, tak výrobků, na jedničku s hvězdičkou a určitě každé jejich dílo stojí za zvážení, jak a proč máme recyklovat!!