12 Lis

Pohádkové putování se světýlky

Dne 5.11. se na naší škole uskutečnilo každoroční putování se světýlky. V 17.00  jsme se všichni sešli před školou, kde nás uvítal skřítek Podzimníček.  A měl velké starosti. Jako pokaždé, měl i letos uspávat broučky, ale zlá víla Míla mu sebrala kytaru, bez které broučky nemůže uložit k zimnímu spánku. Poprosil tedy děti, jestli mu nepůjdou pomoci kytaru od víly Míly získat. Děti měly s sebou na cestu světýlka a lampiony, aby skřítkovi mohly na cestě svítit. Hledání víly bylo úspěšné a děti spolu s Podzimníčkem vílu našly. Ale i tak neměly vyhráno, ukázalo se, že Míla tu kytaru jenom tak nevydá. Nebyla totiž vůbec zlá, ale jenom hodně smutná a opuštěná. A ta kytara jí jako jediná dávala radost. Děti však spolu se skřítkem Podzimníčkem vílu přesvědčily, že jí mají moc rádi a jsou její kamarádi. Nakonec tedy vše dobře dopadlo a děti spolu s vílou a skřítkem uspaly na školní zahradě všechny broučky krásnou písničkou doprovázenou na Podzimníčkovu kytaru. Potom si všichni ještě chvíli pohrály, aby se nakonec, stejně jako broučci, schovaly do svých postýlek a oddaly se sladkému spánku.