02 Kvě

Návštěva Prahy

Dne 19.4. se žáci 5.ročníku vydali v rámci hodin vlastivědy na výlet do Prahy. Každý z žáků měl připravený referát na nějakou z pamětihodností, které jsme navštívili. Začali jsme v historické budově Hlavního nádraží, pokračovali k soše sv.Václava na Václavském náměstí (tam děti nejvíc zajímalo, zda je to kůň nebo klisna:-) ). Podívali se na Betlémskou kapli a naší hlavní zastávkou byla prohlídka Národní divadla, kde jsme žasli nad mistrovstvím umělců podílejících se na jeho vzniku. Odpočinková část přišla na Střeleckém ostrově, kde se děti proběhly, posvačily a některé zašly na WC (tady vyvstal menší problém. WC za 25 Kč, což nikdo nechtěl obětovat:-) ). Co nás všechny nejvíc mrzelo, že nefungovala lanová dráha na Petřín a tak jsme šlapali pěkně po svých. Bludiště na Petříně i Rozhledna se dětem líbila a po cestě zpět jsme prošli krásně rozkvetlé Petřínské zahrady s výhledy na celou Prahu. Vyšlo nám krásné počasí a celý výlet děti zhodnotily kladně a i já je musím pochválit, jak slušně a vzorně se po celou dobu chovaly.