01 Říj

Jablíčkobraní

V pondělí 27.9.2021 se na naší malebné školičce uskutečnil podzimem provoněný projektový den.

Konalo se JABLÍČKOBRANÍ.

Na školní zahradě už pomalu dozrávají sladká jablíčka, která s dětmi průběžně sbíráme a připravujeme, kromě přímé konzumace, na další zpracování.

V rámci realizace projektu ekologické zahrady máme na pomoc drtič a lis na ovoce, které jsme pro tento den využili. Většina dětí viděla tyto zahradní pomocníčky poprvé, ale rychle se  s nimi spřátelila a práce jim šla skutečně od ruky. Hlavně, když velkou motivací byla šťavnatá odměna.

Část úrody se změnila v lahodný, sladký a hlavně zdravý mok – mošt, další várka jablíček se proměnila za pomoci malých cukrářů v báječný štrúdl a poslední díl se pod rukama dětí stával chutnými půlměsíčky na křížaly, které na svoji velkou chvíli musí ještě trochu počkat.

Tento jablíčky provoněný den rychle utekl a děti si kromě nových poznatků odnesly i naplněná bříška podzimními dobrůtkami.