04 Lis

Halloween 1.11. 2019

V pátek 1. listopadu jsme si s dětmi udělali projektový den s příhodným názvem Halloween. Na začátku děti, převlečené za strašidla, přivítaly čarodějnice a jejich třída se proměnila v ježibabí chýši, kde probíhala strašidelná výuka. Poté se strašidýlka (děti) seznámila s tradicí tohoto svátku, povídaly si i o naší české variantě – Památce zesnulých a společně jsme probírali významy svátků a lidových tradic. Jako další přišla na řadu čarodějná kuchyně, kde si strašidla společně s čarodějnicí uvařila výbornou dýňovou polévku. Řádně posilněni se poté pustily do výroby čarodějnice. Ta se jim velice povedla a teď spolu s další podzimní výzdobou hlídá vchod do školy a bdí nad všemi nezbednými strašidýlky. Projektový den se dětem velice líbil a čarodějnice musely slíbit, že se do školy za dětmi co nejdříve vrátí. Fotografie z projektového dne najdete ZDE.