16 Led

Ptáčci v zimě – projektový den 16. 1. 2019

V lednu jsme se zaměřili na ptáčky v zimě. Celý týden si povídáme o ptáčcích – jak poznat jednotlivé druhy, jak rozeznat samičku od samečka, kteří ptáci jsou zpěvní apod. V průběhu dne s dětmi zpíváme „ptačí“ písničky jako např. Huboval vrabčák, Kdo to ťuká na okénko aj. Vyráběli jsme také ptáčky z barevného papíru, hráli různé hry a i hlavními hrdiny pohádek, které dětem čteme před spaním, byli ptáčci.

Ve středu 16. 1. 2019 jsme si udělali projektový den Ptáčci v zimě. Nejdříve jsme si zahráli hru Ptačí hnízdo. Každý dostal jednu obruč, která představovala hnízdo. Poté měly děti za úkol přemístit co nejvíce víček za pomoci kolíčku do svého hnízda.

Dále jsme s dětmi vyráběli ptačí budky z dýhy. Děti si dýhu samy nalámaly nebo nastříhaly a přilepily na papír do tvaru budky. Poté si každý našel obrázek ptáčka v časopisech, vystřihl jej a nalepil do budky.

Následovala výroba krmítek pro ptáčky z šišek, která děti velmi zaujala. Druhý den jsme krmítka společně s dětmi pověsili ptáčkům na strom na školní zahradě a pozorovali jsme, kteří ptáčci objeví krmítko jako první.

Nakonec děti vypracovali pracovní list, kde měly za úkol vybarvit pouze ty potraviny, které ptáčkům neublíží. Každý, kdo tento úkol splnil, pak dostal od paní učitelku sladkou odměnu.

Fotografie z projektového dne si můžete prohlédnout ZDE.