25 Říj

Projektový den v MŠ: Poznávání a zkoumání hub

Ve středu 10. 10. 2018 jsme měli ve školce projektový den  Zkoumání a poznávání hub. Děti si od rána mohly listovat v atlase hub, poznávaly houby známé i neznámé. Houby si i vymalovávaly a postupně si vyráběly houby z brambor a z ruliček od toaletního papíru. Výrobky si pak dozdobily přírodninami, které jsme v průběhu předešlých dní nasbírali v lese i na louce.

Po svačince jsme si přečetli příběh z knihy „Draka je lepší pozdravit aneb o etiketě – O ukopnuté houbě“. Ponaučení z příběhu jsme si vysvětlili a děti reagovaly svými zkušenostmi z lesa. Poznávali jsme nejznámější hříbky na obrázcích a rozdělovali je na jedlé a jedovaté. Zahráli jsme si pohybovou hru Na houby se zpěvem písničky a vyrazili jsme na vycházku do lesa. Přálo nám krásné počasí. Dopoledne se všem dětem moc líbilo, projevovaly zájem o činnosti. Po spaní si děti ještě mohly houby omalovávat, kreslit nebo prohlížet v atlase hub.