23 Bře

Co dělat doma či venku se školkáčky III.

Milí rodiče,

můžete si s dětmi zahrát například pohybovou hru:

POČÍTÁNÍ DO TŘÍ (ČTYŘ, PĚTI).

  1. Vyzkoušíme si společně, jak umíme počítat do 3 (říkáme: 1 – 2 -3, 1 – 2 – 3, 1 – 2 – 3).
  2. Nyní jedničku nahradíme například tlesknutím (tlesk – 2 – 3, tlesk – 2 – 3, tlesk – 2 – 3).
  3. Pak nahradíme pohybem i další číslici, například: (tlesk – hop – 3, tlesk – hop – 3, tlesk – hop – 3).
  4. Konečně nahradíme pohybem i číslo 3 ( tlesk – hop – plác, tlesk – hop – plác, tlesk – hop – plác).
  5. Číslice můžeme nahrazovat různými libovolnými pohyby těla nebo třeba jen prstů na rukou, či přikládání prstů na konkrétní body chodidel).

MÁMA OPIČKA UČÍ OPIČÁTKO

  1. Určete si, kdo bude máma a kdo opičátko.
  2. Máma zadává opičátku různé úkoly, kterými lze například procvičit prostorovou orientaci nebo předmatematické dovednosti.
  3. Příklady úkolů na procvičení prostorové orientace (posaď sebe nebo plyšáka na židli, pod židli, před židli, vedle židle, vpravo od židle, vlevo od židle, nahorů, dolů, na bok, posaď se vedle mne, posaď se mezi červené a modré auto na zem….úkoly lze různě obměňovat).
  4. Příklady na procvičování předmatematických dovedností mohou vypadat třeba takto: přines 5 pastelek, z hromadky plyšáků uber dva a přidej jednoho, vyber auta, která mají červenou a modrou barvu, rozděl všechny předem připravené hračky na půl atd., atd…

KROKUJEME

V obýváku i v lese můžete krokovat. Dětem tak pomůžete procvičovat číselnou řadu a hlavně rytmus a jeho koordinaci s vyjmenováváním číslic.

Možná zadání pro krokování: kolik kroků měří obývák? Kolik kroků uděláš, než přijdeš z pokojíčku do obýváku? Jaká vzdálenost v krocích je k „tam tomu“ stromu? Kolik kroků je dlouhé toto nákladní auto?

Přejeme příjemnou zábavu a mnoho zdraví.