27 Úno

Zrakové vnímání, paměť

Milí předškoláčci, v odkaze naleznete hezký úkol se zvířátky, prostřednictvím kterého si můžete procvičit svou paměť. Najdete zvířátkům jejich stíny? Hru můžete hrát vícekrát: Stačí už jen kliknout na odkaz a začít: https://skolakov.eu/cesky-jazyk/1-trida/nez-zacneme-cist/zrakova-pamet/stiny-zviratka/pexeso.html .

Obrázek z google.com

Až hru dohrajete, můžete hrát další. Tentokráte budete počítač včeličky. Víte, že už některé pomaličku začínají po zimě vylétat z úlů a hledat potravu? Jaké „dobroty“ už teď může včelka v přírodě najít? Víte? Pokud jste správně zodpověděly otázku, můžete se pustit do dalšího barevného úkolu. Počítejte včeličky kolem každého z úlů a určete, ve kterém obdélníku je včelek méně nebo více, než v ostatních.

Umíte říci o kolik? (o kolik více, méně): https://skolakov.eu/matematika/1-trida/predmatematicke-predstavy/mnozstvi-a-porovnavani/vceli-rojeni/cviceni1.htm .

Obrázek z google.com

Znáte nějakou písničku o zvířatech? Jak se vám líbí třeba tahle? Naučíte se ji s maminkou nebo tatínkem? https://www.youtube.com/watch?v=ECVThiZaWJU

Obrázek z google.com

Ahoj, ahoj, ahoj…zase příště :-).